Beton znany był już w starożytnym Rzymie, około 200 lat p.n.e. natomiast został wynaleziony w Asyrii i używany w budownictwie jako sztuczny kamień. Do robienia betonu używano piasku i naturalnej zaprawy z popiołów wulkanicznych głównie z Wezuwiusza. Niektóre zabytki zbudowane z betonu przetrwały do dziś między innymi kopuła Panteonu.

Czym jest tak naprawdę beton?

Prawdziwy, solidny beton jest to połączenie spoiwa z wypełniaczem oraz wodą. Spoiwo to cement, który uzyskuje się przez wypalenie oczyszczonego wapienia, a potem zmieszaniu go z gipsem i innymi dodatkami. Wypełniaczem może być żwir bądź piasek, czasem również używa się sztucznych wypełniaczy takich jak keramzyt.

Dobry beton charakteryzuje wytrzymałość

Niezwykle ważną cechą betonu jest jego wytrzymałość. Dobry beton na fundamenty czy pod inne przeznaczenia jest bardzo twardy. Zarazem ciekawe jest to, że jednocześnie jest odporny na rozciąganie czy ściskanie. Wytrzymałość betonu zależy od wielu czynników na przykład od rodzaju cementu lub jego ilości. To właśnie dzięki tej cesze, beton znalazł różne zastosowanie. Przede wszystkim używa się go jako materiału budowlanego, produkowanego w betoniarniach.

Dzięki tak wytrzymałej i zbitej strukturze betonu jest on również wodoszczelny, oznacza to, że naciskając na niego wodą, będącą pod dużym ciśnieniem nie przepuszcza jej w ilości niedopuszczalnej.

Doskonały beton i dostawy do innych miast w woj. Świętokrzyskim. Oczywiście dźwigi Świętokrzyskie i duży zakres usług i działania.

Betoniarnia to także beton Łagów, Pacanów, Busko-Zdrój oraz…

Nowy Korczyn, Łubnice,  Sandomierz, Tarnobrzeg, Koprzywnica, Połaniec, Obrazów, Lipnik, Bogoria, Oleśnica, Rytwiany, Klimontów, Łoniów, Samborzec, Iwaniska, Łagów, Maćkowice, Raków, Daleszyce, Osiek, Szydłów, Gnojno, Chmielnik, Tuczępy, Pacanów, Stopnica, Solec-Zdrój, Busko-Zdrój oraz inne powiaty i miasta.

Ciekawostka:

Zanim jednak pomyślimy o betonie na pewno będzie potrzebny projekt, czy geodeta. Tutaj często zadają wszyscy pytanie, czy jest różnica w usłudze geodety? Dlaczego? Tak naprawdę tani i dobry geodeta to zależność, która istnieje gdyż nie może być to usługa gorszej czy lepszej jakości pod kątem efektu finalnego. Czasu, ceny tak ale nie efektu. Dlatego nie warto przepłacać.

Szukasz dobrego betonu? Dobry beton Staszów woj. Świętokrzyskie

Beton Staszów BETOMEX – beton drogowy i towarowy oraz asfalt

ul. Towarowa 46
28-200 Staszów
woj. Świętokrzyskie

Telefon – zadzwoń, dowiedz się więcej i zamów dobrej jakości beton ze Staszowa +48 15 864 44 19 lub pod numerem +48 798 460 460

Bez używania betonu ciężko byłoby cokolwiek zbudować, dlatego jest on niezbędnym materiałem stosowanym do budowania domów, a także sztucznym surowcem używanym do wykończeń stropów i elementów ściennych. Zatrzymuje również promieniowanie jonizujące, dlatego jest również niezwykle ważny w budowaniu elektrowni atomowych.

Transport towarów, materiałów

Realizując duże inwestycje liczy się każdy grosz. Dlatego zakup hurtowy jakichkolwiek materiałów to ważna kwestia. Duża, wydajna betoniarnia to podstawa dla betonu. Natomiast jeżeli chodzi o inne materiały jak styropian, cegły, poszycie dachowe i inne to przeważnie transport leży po stronie sprzedawcy. Ale uwaga, dobrze zorganizowany własny transport krajowy i międzynarodowy może być ciekawym argumentem przy cenie. Towary bowiem można kupować w Polsce lub poza granicami. Czasami mimo dystansu może w pewnych inwestycjach mieć to sens. Warto o tym pomyśleć, szczególnie jeżeli chodzi o odpowiednią koordynację dostaw do czasu i etapów pracy.