Regeneracja katalizatorów samochodowych

Wybór odpowiedniego elementu układu wydechowego do swojego auta, jakim jest katalizator, odgrywa niebagatelne znaczenie, ponieważ im będzie on lepszej jakości, tym większą można będzie mieć pewność, że w gazach wydobywających się z rury będzie mniej szkodliwych związków chemicznych. Taki jest główny cel katalizatora samochodowego, który Wybór odpowiedniego elementu układu wydechowego do swojego auta, jakim jest katalizator, odgrywa niebagatelne znaczenie, ponieważ im będzie on lepszej jakości, tym większą można będzie mieć pewność, że w gazach wydobywających się z rury będzie mniej szkodliwych związków chemicznych. Taki jest główny cel katalizatora samochodowego, który pełni funkcję poza silnikowego systemu minimalizowania ilości szkodliwych składników spalin. Jest on wykorzystywany w samochodach osobowych różnych marek na zasadzie reakcji substancji zawartych w spalinach zachodzących e wspomnianym katalizatorem.

W zależności od rodzaju zapłonu silnika stosuje się różne katalizatory. Przy iskrowym są to reaktory trój-funkcyjne, które redukują tlenki azotu, natomiast utleniają węglowodory i tlenek węgla. By reakcje mogły zachodzić w tym samym czasie niezbędne jest utrzymywanie współczynnika nadmiaru powietrza na odpowiednim poziomie. Tymczasem w przypadku silników o zapłonie samoczynnym występują reaktory, które powodują utlenienie związków węglowodorowych i tlenków węgla, ale jednoczesna redukcja tlenków azotu nie jest możliwa z racji na pracę danych silników na mieszankach ubogich.

Czyszczenie katalizatorów czyli regeneracja w tym SCR

Ze względu na ochronę środowiska konieczna jest regeneracja katalizatorów, ponieważ od tego zależy ilość szkodliwych związków chemicznych w powietrzu. Trzeba zatem pamiętać o systematycznym czyszczeniu katalizatorów samochodowych, aby mieć pewność, że nasza jazda nie przyczyni się do zanieczyszczania powietrza, co może negatywnie odbić się zarówno na nas i najbliższych, ale także wielu innych osobach.

Film przedstawiający technologię FCM, która umożliwia profesjonalne regenerowanie filtrów DPF FAP i katalizatorów:

Jest wiele firm, które naprawiają, czyszczą katalizatory, jedną z nich jest firma TURBO-Elmar s.c. która regeneruje katalizatory w Mielcu woj. podkarpackie.

Z pewnością warto zajrzeć do firmy, sprawdzić ofertę gdyż posiadają oni nienaganne opinie w branży i są sprawdzoną firmą w zakresie rozwiązań związanych z regeneracją podzespołów do samochodów:

Czyszczenie i regeneracja katalizatorów SCR

Firma doskonale znana, dlatego tak wiele osób regeneruje u nas swoje katalizatory. Do naszych klientów należą osoby z całej Polski, ale szczególnie dużo odnotowujemy z nich z takich miast jak Tarnów, Sandomierz, Przemyśl, Tarnobrzeg, Dębica, Rzeszów, Jarosław, Połaniec, Jasło, Sanok oraz bliższe lokalizacje jak Radomyśl Wielki, Padew Narodowa, Szczucin, Nowa Dęba, Przecław i inne.

Nasze dane i lokalizacja firmy poniżej:

Turbo-Elmar s.c. – profesjonalna regeneracja DPF FAP i katalizatorów to spółka, która działa lokalnie ale również na arenie międzynarodowej gdyż swoje usługi realizuje także dla klientów poza granicami kraju. Posiadają oni wielu partnerów z branży – firm motoryzacyjnych gdzie usługa regeneracji odbywa się hurtowo. Warto zapisać dane firmy:

ul. Polna 3
39-300 Mielec
+48 609 141 806
+48 665 187 734

Mapa dojazdu do firmy:

Nie ulega najmniejszych wątpliwości, że od regularnego oczyszczania wspomnianych reaktorów warto pamiętać, ponieważ ostatnie dane wskazują na to, że stan środowiska jest tragiczny. Nie powinno się zatem przyczyniać do pogłębiania tego stanu rzeczy. Jeżeli wymagamy od innych myślenia proekologicznego, również my sami musimy dawać doby przykład w tej materii. Warto korzystać z miejsc, gdzie zajmują się czyszczeniem katalizatorów w profesjonalny sposób.