Korporacje taxi i prywaciarze

Czy zastanawialiśmy się kiedyś, jak wybrać taksówki by mieć pewność, w kwestii jakości usług? Zazwyczaj wybieramy korporacje, jednak czy prywaciarze nie są w stanie zaproponować nam lepszych możliwości?

Warto się nad tym zastanowić, jeśli będziemy brali pod uwagę ceny, mobilność i rzetelność w czasie realizacji usług. Weźmy pod uwagę kontakt z taksówkarzem, ponieważ jeśli będziemy dzwonić do osoby prywatnej, z pewnością istnieje ryzyko, że będzie ona w czasie kursu, lub będzie w odległym od nas miejscu, więc będziemy musieli dłużej czekać na swój pojazd, co nie zawsze jest mile widziane, zwłaszcza jeśli spieszymy się na pociąg, samolot, lub ważną imprezę. Korporacja natomiast ma wiele taksówek, które rozmieszczone są w wielu zakątkach miasta i w czasie naszej rozmowy, dyspozycja sprawdza gdzie znajdują się dane jednostki, wysyłają zlecenie do wszystkich, a ci mogą je zaakceptować i od razu jechać do najbliższego zlecenia. Dzięki temu o wiele szybciej taksówka będzie czekać na klienta.  Równie ciekawe informacji o funkcjonowaniu taksówek znajdą Państwo na stronie transportowej http://www.transport.mielec.pl/taxi-mielec/

Tanie taxi czy drogie?

Zajmijmy się jednak cenami, ponieważ prywaciarze zwyczajnie pracują na własny rachunek, a co za tym idzie, ich ceny mogą być wyższe, lecz biorąc pod uwagę, że muszą oni konkurować z korporacjami, często będą szukać możliwości w zupełnie inny sposób. W większych miastach jak Kraków, Warszawa, Łódź, Gdańsk czy Rzeszów są korporacje jednak w średnich jak na przykład Mielec woj. podkarpackie istnieją tylko zrzeszenia czyli grupa prywatnych taksówkarzy pracująca na własny rachunek.

Plusem takich rozwiązań jest dyspozycyjność w systemie 24/7 jednak często nie posiadają oni systemu nawigacji, który pozwala zlokalizować najbliższą taksówkę. Nie ma jednak takiej potrzeby gdyż miasta są na tyle nie duże i nie zakorkowane, że dojazd do klienta nie trwa zwykle dłużej niż 10 do max 15 minut. W Mielcu istnieje zrzeszenie Taxi, które w kwestii cen oferuje dojazd do klienta gratis na terenie Mielca przy czym stawki za kilometry nie odbiegają od ogólnych cen w tym mieście. TAXI to zrzeszenie, z którego samochodów można skorzystać dzwoniąc na numer +48 123 456 789 zamawiając najlepsze taxi w mieście Mielec

Firma TAXI z Mielca realizuje usługi w całym powiecie a także poza oferując dojazd na lotniska Balice w Krakowie, Jasionka Rzeszów czy Modlin, lotnisko Szopena w Warszawie oraz Katowice Pyrzowice.

Czy taksówkarz może oszukiwać?

Zrzeszenia i korporacje dbają o dobre mienie. W dużych miastach prywatni taksówkarze czasami mogą, jednak ogólnie nie warto nastawiać się z góry, że będziemy oszukiwani. Nie mniej jednak częstym przykładem oszukiwania są magnesy i specjalne urządzenia, które będą na licznik nabijać coraz większą ilość kilometrów, urządzenia jednak są nielegalne i może być to karalne nie tylko grzywną, ale utraceniem licencji taksówkarskiej. Jednak weźmy pod uwagę, że klienci nie zauważą większej różnicy, jeśli będzie to około 3-4 złotych, a dziesięciu takich klientów, to dodatkowe 30 złotych, więc około 3 kursów. Co prawda wszystko składania się ku korporacjom, jednak warto zaznaczyć, że jeśli często korzystamy z usług, prywaciarz będzie lepszą opcją, ponieważ będzie już nas znać i będzie wiedział, że my znamy miasto, więc nie będzie chciał stracić stałego klienta i będzie oferował nam usługi w normalnej jakości i bardzo atrakcyjnych, uczciwych cenach.